Stomatologia – dziedzina medycyny, która zajmuje się między innymi wszczepianiem implantów zębowych

Stomatologia jest jedną z dziedzin medycyny, która zajmuje się między innymi implantologią, czyli wszczepianiem implantów w uszkodzone, utracone zęby. Jest to jedna z dziedzin medycyny, która uzupełnia ubytki po utraconych, uszkodzonych zębach. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda, aby uzyskać pełne uzębienie. Uzupełnić, odbudować utracone, z różnych przyczyn zęby. Jest to metoda, która przeprowadzana jest przez profesjonalnych i doświadczonych dentystów, stomatologów.

Implanty zębowe – uzupełnianie, odbudowa uzębienia

Utrata zębów jest powszechnym problemem. Jest to wynik nieleczonej próchnicy zębów, wieku, chorób. Implantologia jest jedną z dziedzin medycyny, która zajmuje się odbudową, uzupełnieniem braków w uzębieniu. Implanty zębowe można podzielić pod względem materiału z jakiego zostały wykonane. Należą do nich między innymi:

  • tytan – najpopularniejszy, najczęściej stosowany, mocny, wytrzymały, obojętny dla organizmu człowieka,
  • cyrkon, implanty ceramiczne – przypominają ludzką kość , są obojętne dla organizmu człowieka, są odporne na ścieranie, nie reagują na zimno ani ciepło, zmiany temperatury, zachodzące w jamie ustnej.

Implanty można podzielić również pod względem ich fazowości. Występują w dwóch fazach:

  • jednofazowe, wszczepienie tego rodzaju implantu zajmuje około godziny,
  • dwufazowe, jest to zabieg czasochłonny, polega na wszczepieniu korzenia, czekaniu na wyleczenie rany i dopiero wszczepieniu implanta, proces ten trwa kilka miesięcy.

Sprawdź http://www.dentalimplantspoland.international/